Eerste Woonbeurs smaakt naar meer!
(bron: Tubantia, maandag 19 april 2010, pagina 14)Een schitterende voorjaarsdag is het deze zaterdag. "Het weer hebben we niet mee voor een beurs." Maar met zo'n achthonderd bezoekers zijn zowel organisatoren als standhouders tevreden over de eerste editie van de Woonbeurs Haaksbergen. Een breed publiek van starters tot senioren komt met veelal gerichte vragen naar restaurant 't Hagen. In drieëndertig standjes is informatie voorhanden over diverse aspecten van wonen, met name toegespitst op duurzaamheid. Duurzame materialen en energietechnieken. Ook waterbehandeling valt onder duurzaamheid. "Door het ontkalken van leidingwater met een ionenwisselaar gaan huishoudelijke apparaten als wasmachines langer mee. Het is beter voor het milieu omdat je geen agressieve reinigingsmiddelen nodig hebt. Groene zeep is ons schoonmaakmiddel. Bovendien is het behandelde water gezonder en smakelijker." Installateurs zetten in op led-verlichting, houtkachels gekoppeld aan de cv, zonneboiler of warmtepomp. Technieken die in Nederland nog niet echt zijn ingeburgerd. "Wij merken dat mensen welwillend zijn. Maar ze hebben het liefst dat eerst anderen het aanschaffen om te kijken hoe het bevalt."
Ook bouwondernemers ervaren dat mensen best willen investeren in duurzame technieken. Maar dat ze ook precies willen weten hoe het zit met terugverdienen. Doorverwijzen naar 'referenties' die de stap al wel durfden te nemen, kan hen over de drempel helpen. En dan is er nog de crisis. "Er wordt erg lang geaarzeld voor knopen worden doorgehakt, als die al worden doorgehakt. Potentiële klanten spelen aannemers tegen elkaar uit. En dat is heel vervelend."
Een prominente plaats, recht tegenover de ingang, is toebedeeld aan initiatiefnemer gemeente Haaksbergen. Die toont waar binnen de gemeentegrenzen er binnenkort gebouwd kan worden. Over belangstelling niets te klagen. "Boven verwachting. Het liep de hele dag door", meldt Rogier Jacobs. "Er is brede interesse voor de Veldkamphof, in elke leeftijdscategorie. Senioren zijn vooral geïnteresseerd in het appartementencomplex. Vier kavels op die locatie zijn bedoeld voor starters. Hoewel er natuurlijk ook starters zijn die meer te besteden hebben. Zi kijken toch bij voorkeur uit naar percelen voor vrijstaande woningen. Daarnaast wordt al veel gevraagd naar ons eerstvolgende project. Ja, het kan ook niet anders, want lange tijd heeft de gemeente geen kavels uitgegeven."
Buursenaren Bernard en Hermien Kamphuis hebben weliswaar geen specifieke woonvraag, maar zijn wel bewust een kijkje gaan nemen op de primeur van de Woonbeurs Haaksbergen. "Ik ben er heel positief over. Mooi opgezet, intiem", zegt hij. "Er is informatie op allerlei gebied. Zo'n woonbeurs vind ik zinvol." Zijn vrouw knikt: "En na een goed gesprek zitten we nu achter een lekkere kop koffie."
De interesse onder de bezoekers was onder andere gewekt door door de berichten in het GemeenteNieuws.
In het GemeenteNieuws (onderdeel van de Haaksberger Koerier) werd de afgelopen tijd volop aandacht besteed aan de Woonbeurs Haaksbergen. Hieronder kunt u de verschillende editiepagina's met informatie over de Woonbeurs Haaksbergen downloaden.
Klik hier om de editie van 3 maart te downloaden.
Klik hier om de editie van 24 maart te downloaden.
Klik hier om de editie van 31 maart te downloaden.
Klik hier om de editie van 7 april te downloaden.
Klik hier om de editie van 14 april te downloaden.
Klik hier om de editie van 21 april te downloaden.
Klik hier om de editie van 12 mei te downloaden.